„Be etikečių“: kreiptis psichologinės pagalbos – ne silpnybė

psich-pagalba

http://www.vusa.lt

Akcentuodama emocinės gerovės svarbą, Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) programa „Be etikečių“ skelbia: rūpintis savo psichologine sveikata ne tik naudinga, bet ir būtina. Tad į ką kreiptis, jei kova su neigiamomis emocijomis tampa nemenku iššūkiu, o daugiau kentėti nesinori?

Psichikos sveikatos specialistas gali padėti, jei kenčiate dėl stipraus nerimo ar baimės, nuolat patiriate liūdnos nuotaikos, nervinio išsekimo ar depresijos simptomus, esate turėję traumuojančių išgyvenimų ir negalite po jų atsigauti, vargina gąsdinantys vaizdiniai arba prisiminimai. Į psichologą taip pat rekomenduojama kreiptis, kai psichinė būklė trikdo mokymąsi, darbinę veiklą ar santykius, kelia minčių apie gyvenimo beprasmiškumą, mirtį, savęs žalojimą ar savižudybę. Žinoma, atverti kabineto duris galima ir tuomet, kai paprasčiausiai norisi geriau save pažinti, atrasti atsakymus į rūpimus klausimus, didinti pasitikėjimą savimi.

 

Kas teikia psichologinę pagalbą?

Prieinamas individualias, grupės ir šeimos psichologines konsultacijas teikia Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centras (PKMC). Pirmoms penkiolikai konsultacijų šiame centre VU darbuotojams teikiama 50 proc., o studentams – net 75 proc. nuolaida.

Vilniaus Antakalnio poliklinika siūlo nemokamas anonimines psichologines konsultacijas 14–29 metų jaunimui nerimo, depresinių nuotaikų, priklausomybių klausimais. Registracija telefonu 8 674 90 078 arba el. paštu jaunimui@antakpol.lt.

Vilniaus Centro poliklinikoje šeštadieniais ir šventinėmis dienomis budintys medicinos psichologai nemokamai konsultuoja visus besikreipiančius. Pacientui pageidaujant paslaugos gali būti teikiamos anonimiškai. Pagalba teikiama adresu Pylimo g. 3, 232 kab., kab. tel. (8 5) 264 9300.

Krizių įveikimo centras siūlo skubią anoniminę profesionalaus psichologo pagalbą. Pirma konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos ir amžiaus apribojimų.

Jauni žmonės, norintys sužinoti, kaip įveikti stresą, sustiprinti pasitikėjimą savimi, geriau valdyti nuotaiką, depresijos ar nerimo sindromus, laukiami Jaunimo sveikatos tinklo programoje „Geros nuotaikos link“.

Išsamų sąrašą patikimų specialistų, teikiančių socialinę-psichologinę pagalbą, galite rasti „Jaunimo linijos“ informaciniame banke.

Nuotolinė parama

Emocinę pagalbą telefonu ir internetu teikia „Jaunimo linija“. Išsikalbėkite apie tai, kas Jums svarbu – atvirai, nuoširdžiai, taip, kaip norėsite. Jūsų skambučio ar žinutės „Jaunimo linijos“ savanoriai laukia bet kuriuo paros metu nemokamu telefonu 8 800 28888 ir el. paštu.

Vilties linija“ – emocinės paramos tarnyba suaugusiesiems, teikianti nemokamą, anonimišką emocinę paramą tiek telefonu, tiek laiškais visos Lietuvos gyventojams. Darbas pagrįstas konfidencialumo ir anonimiškumo principais. Telefono numeris: 116 123.

Emocinę paramą rusų kalba teikia „Linija doverija“ antradieniais–šeštadieniais nuo 16 iki 20 val. nemokamu telefonu 8 800 77277.

Straipsnį inicijavo VU SA programa „Be etikečių“.