2015-01-09
Mūsų smegenys prisitaiko prie išmaniųjų telefonų technologijų,- sako mokslininkai, atlikę tyrimą su savanoriais.
Mokslininkai išmatavo smegenų aktyvumą ,pasinaudodami elektroencelografija (EEG).
Jie pastebėjo akivaizdų skirtumą tarp tų kurie vartoja išmaniuosius telefonus ir tų, kurie naudojasi “įprastais” telefonais. Iš tyrime dalyvavusių 37 savanorių, 26 naudojo išmaniuosius telefonus, tuo tarpu 11 naudojosi “senoviškais” mobiliaisiais telefonais.
Naudodamiesi EEG mokslininkai stebėjo kaip aktyvuojasi tam tikros smegenų sritys, susijusios su skirtingais kūno regionais. Rezultatai parodė pastebimus skirtumus tarp naudojančių išmaniuosius telefonus ir įprastus telefonus.
Išmaniųjų telefonų naudotojų EEG parodo aktyvesnią smegenų sritį, kuri susijusi su mechaniniu nykčio, rodomojo ir didžiojo pirštų lietimais. EEG aktyvumas priklausė nuo to, kaip dažnai būdavo liečiamas telefono ekranas – kuo dažnesni palietimai, tuo didesnis EEG atsakas.
Tyrėjai pažymėjo, kad šis atradimas turi prasmę, nes smegenys yra lanksčios ir gali formuotis priklausomai nuo esamos patirties. Pavyzdžiui muzikanto, grojančio smuiku, smegenų sritis, kuri yra atsakinga už pirštus, grojančius instrumentu yra didesnės lyginant su negrojančiais žmonėmis.
Tyrėjai mano, kad ši tiesa tinka ir išmaniųjų telefonų naudotojams – pakartotiniai veiksmai formuoja smegenis. Gauti rezultatai nustebino net pačius tyrėjus, tuo labiau, kad šiandien išmanieji telefonai užima vis daugiau mūsų kasdienio gyvenimo.