Jei vaikas turi psichinės sveikatos ar raidos problemų, kaip gauti pagalbą psichikos sveikatos centre ?

2017-03-31

 

WP_20170117_09_44_02_Pro

Kas gali gauti pagalbą psichikos sveikatos centruose ?

Visi vaikai, iki 18 metų yra drausti privalomuoju sveikatos draudimu. Jie visi, esant reikalui, atsiradus psichinės sveikatos ar raidos problemoms, gali gauti nemokamą, psichikos sveikatos specialistų ( vaikų ir paauglių psichiatrų, medicinos psichologų), pagalbą. Tėvai ar globėjai, o nuo 16 metų ir patys vaikai, gali kreiptis į jūsų gydymo įstaigoje esantį psichikos sveikatos centrą (PSC) ar į šeimos gydytoją ir sužinoti apie kitus tos savivaldybės psichikos sveikatos centrus, gauti jų sąrašą. Galite pasirinkti bet kurį iš jų.

Kaip užsiregistruoti į psichikos sveikatos centrą?

Jei norite užsiregistruoti jūsų gydymo įstaigoje (PSPC) esančiame Psichikos sveikatos centre, tai galite padaryti tiesiogiai centre, telefonu, o kai kuriose PSC – internetu. Siuntimų nereikia. Jei norite gauti psichikos sveikatos specialistų pagalbą ne jūsų pirminėje gydymo įstaigoje (šeimos gydytojo keisti nereikia), turėsite parašyti prašymą ir užsiregistruoti tame PSC. Ir šiuo atveju siuntimų nereikia.

Kokie specialistai ten dirba ir kuo jie gali padėti ?

Psichikos sveikatos centruose dirba psichiatrai, vaikų ir paauglių psichiatrai, medicinos psichologai, socialiniai darbuotojai, psichikos sveikatos slaugytojos.

Čia išklausys jums iškilusias problemas. Bus atlikti reikiami reikiami tyrimai, tai yra įvertintos emocijos, elgesys, mokymosi sunkumus sukeliantys faktoriai, atmintis, dėmesys, intelektas bei raida. Vaikai ir jų šeimos nariai gaus reikiamą terapinę pagalbą, o esant būtinybei ir medikamentinį gydymą.

Socialiniai darbuotojai suteiks informaciją apie galimas, tinkamas ugdymo įstaigas bei galimą socialinę pagalbą, paramą.

Centre paruošiami dokumentai neįgalumo lygio bei specialiems poreikiams nustatyti, išduodamos pažymos apie sveikatos būklę bei esant sunkesniems susirgimams, išduodami siuntimai į aukštesnio lygio gydymo įstaigas.

parengė vaikų ir paauglių psichiatrė Gina Daumantaitė

Save