Aštuonmečiai, kuriuos tėvai kūdikystėje maitino pagal poreikį, dažniau turi didesnį intelekto koeficientą ir geriau mokosi mokykloje, rodo tyrimas, kurį atliko Esekso ir Oksfordo universiteto mokslininkai.
Jie tyrė trijų tipų motinas ir kūdikius: tuos, kurie buvo maitinami pagal grafiką, pavyzdžiui, kas keturias valandas, kūdikius, kuriuos motinos mėgino maitinti pagal grafiką, bet nesugebėjo jo laikytis, ir kūdikius, kurie buvo maitinami, kai tik išalkdavo, rašo „The Daily Mail“.
Šiam tyrimui buvo pasitelkti duomenys iš „Avon“ tėvų ir vaikų tęstinės studijos, tyrusios daugiau kaip 10 tūkst. vaikų, gimusių Bristolio rajone praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje.
Tyrimas parodė, kad tie kūdikiai, kurie buvo maitinami pagal poreikį, sulaukę aštuonerių metų turėdavo didesnį intelekto koeficientą ir geriau atlikdavo nacionalinius žinių įvertinimo testus.
Toks ryšys buvo nustatytas net atsižvelgus į tokius aplinkos faktorius kaip tėvų išsilavinimas, šeimos pajamos, vaiko lytis ir auklėjimo stilius.
„Skirtumas tarp vaikų, maitintų pagal grafiką ir pagal poreikį, išryškėjo tiek tarp krūtimi žindytų kūdikių, tiek tarp tų, kurie buvo maitinami mišinėliais“, – sakė daktarė Maria Iacovou iš Esekso universiteto Socialinių ir ekonominių tyrimų instituto.
„Intelekto koeficiento skirtumas svyruoja nuo 4 iki 5 balų. Statistiškai toks skirtumas yra labai reikšmingas. Jis nepadės vaikui iš žemiausio lygio šoktelėti į pirmūnų gretas, bet bus pastebimas“, – pažymėjo mokslininkė.
Tyrėjai taip pat nustatė, kad kūdikių, kurie buvo maitinami pagal grafiką, motinos dažniau būna jaunesnio amžiaus, vienišos, gyvenančios nuomojame būste ir turinčios žemesnį išsilavinimą.
Mokslininkai, savo tyrimo rezultatus paskelbę žurnale „European Journal of Public Health“, taip pat padarė išvadą, kad pagal grafiką kūdikius maitinančios motinos daugiau miega ir dažniau išeina pasilinksminti. Tačiau už tai jos sumoka silpnesniais savo vaiko protiniais gabumais.