Reguliarūs snūstelėjimai padeda mokytis

one-year-old-sleeping

2016-01-12

Mokymuisi ir atminčiai labai svarbūs ilgi snūduriavimai, teigia mokslininkai.
Tyrimas, atliktas su 216 vaikų iki 12 mėn. amžiaus parodė, kad kūdikiai negali įsimint naujų užduočių, jeigu po to nepamiega.
Šefeldo (Sheffield) universiteto komanda teigia, kad geriausias laikas mokytis yra prieš pat miegą, todėl pabrėžia, kodėl taip svarbu tokiu metu paskaityti knygą. Ekspertai teigia, kad miegas ankstyvame amžiuje gali būti daug svarbesnis, negu vėliau. Mokslininkai stebisi, kad apie ankstyvo amžiaus miegą yra labai mažai žinoma. Mokykis, miegok, kartok. Taip sako mokslininkai. Jie išmokė 6-12 mėn kūdikius 3 naujų užduočių, žaidiant su lėlytėmis. Pusė vaikų po tyrimo keturių valandų bėgyje užmigo, kai tuo tarpu kiti vaikai arba nemiegojo arba snūstelėjo mažiau nei 30 minučių. Kitą dieną vaikai turėjo pakartoti užduotį. Rezultatai parodė, kad posakis “miega kaip kūdikis” yra būtina sąlyga mokymuisi.
Pamiegoję kūdikiai galėjo pakartoti 1,5 užduoties.  Deja, nesnūstelėję kūdikiai negalėjo pakartoti nei vienos užduoties. Dr. Jane Herbert pabrėžė, kad tie kūdikiai, kurie po mokslų miega – išmoksta gerai, tie kurie nemiega – neišmoksta nieko. Taigi plačiai atmerktos akys yra labai gerai, tačiau visi įvykiai prieš užmiegant yra svarbiausi. Tyrimas parodė, kodėl tokia veikla kaip knygos skaitymas prieš miegą yra svarbi.